Ukraine, News Overview

Сучасна навчальна література. Її роль в умовах технічного прогрессу

15 Jul 2017

В наш час освіта стрімко розвивається, а, відповідно, розширюється і коло засобів навчання. Колись це були тільки книги, таблиці, картинки, пізніше до них додались більш сучасні, такі як: аудіо та відео апаратура, комп’ютери, планшети.

купити зошит Спостерігається тенденція заміни одних (традиційних) засобів навчання на інші (більш сучасні).
Колись прийде час, і учням вже не доведеться тягати за собою рюкзак з підручниками та зошитами, а достатньо буде взяти планшет, відкрити потрібну програму та просто за кілька хвилин знайти всю необхідну інформацію! Це, звичайно було б значне полегшення для обох сторін освітнього процесу. Однак історично склалося так, що книга завжди асоціювалася з навчанням. Зараз на зміну паперовим виданням прийшли електронні. Та все ж віртуальна книга не зможе повністю замінити друкованої. І тому важливо не дати їй «канути в лету», а навчитися вдало поєднувати електронні гаджети та традиційні друковані видання.

Сучасна навчальна література для дітей та дорослих , має широкий спектр спеціалізації. Однак для них усіх є характерною спільна мета – донесення до читача нових знань. В умовах сьогодення література повинна задовольняти потреби читача, щоб належним чином конкурувати з сучасними ТНЗ(технічними засобами навчання). Тому до неї висуваються досить високі вимоги:
• Інформативність. Книга, тим більше навчальна, має доносити читачу нову, цікаву, корисну інформацію у доступній формі;
• Належний дизайн. Обкладинка – перше, що привертає увагу. Вона повинна спонукати до читання;
• Якість друку, та паперу з якого виготовлена книга теж повинні бути на високому рівні.
Навчальну літературу умовно можна поділити на:
 Літературу для дітей молодшого шкільного віку;
 Літературу для дітей середнього та старшого шкільного віку;
 Літературу для студентів.

 Літературу для вчителів, викладачів, вихователів.
До категорії літератури для навчання належать не тільки книги, а й різні допоміжні друковані видання: прописи, зошит для практичних робіт, зошит з завданнями на літо, зошит для лабораторних робіт, атласи, контурні карти тощо. В них, як правило вміщені завдання, які потрібно виконати у цьому ж зошиті.
Якщо брати до уваги тільки навчальну літературу* для дітей, то варто сказати, що прочитана в дитинстві книга закарбовується в пам’яті на все життя, здійснюючи глобальний вплив на формування особистості дитини. Тому батькам потрібно з особливою обережністю підходити до вибору книг для своїх чад. А дорослим – теж не цуратися книги, а хоча б час від часу заглядати в неї.

Ukraine

Are you planning your vacation or business trip to Ukraine? Ukraine Hotels Advisor will help you to organize it in few minutes. Here you’ll find unbiased hotel reviews and recommendations which assist you to choose perfect hotel and resort in Ukraine. Using our online booking system you can reserve comprehensive range of tourist services and receive instant confirmation without wasting the time. Fruitful collaboration with Ukrainian hotels gives us the opportunity to be the first in providing hot hotels offers for you. Stay up to date and subscribe to our weekly newsletter!